O nas | Kontakt

Kim jesteśmy

KRYSIKLAW to butikowa kancelaria prawna założona przez mec. Agnieszkę Krysik. W KRYSIKLAW współpracujemy z prywatną przedsiębiorczością od lat. Wspieramy prawnie właścicieli i firmy w realizacji celów biznesowych. Prowadzimy projekty sukcesji i wiemy, że każdy z nich jest inny i wymaga wrażliwości w wielu obszarach. O fundacji rodzinnej w Polsce wiemy bardzo dużo, bo razem z nami powstawały przepisy polskiej ustawy.

Kompetencje zawodowe

Znajomość prawa
Doświadczenie i relacje
Etyka i poufność
DOBRE ROZWIĄZANIA
SKUTECZNE DZIAŁANIA
BIEŻĄCE WSPARCIE
PROFESJONALNY ZESPÓŁ
K
Agnieszka Krysik
Radca Prawny
Doradztwo prawne dla biznesu rodzinnego
Agnieszka Krysik
5 LAT

Zaangażowania w prace legislacyjne
SETKI

godzin zaangażowania społecznego w powstanie przepisów o FR
DZIESIĄTKI

kometarzy i publikacji prasowych
TYSIĄCE

rodzin biznesowych czekających na FR

Buduj przyszłość z nami


Założycielką Kancelarii KRYSIKLAW jest mec. Agnieszka Krysik - radca prawny specjalizująca się w doradztwie prawnym dla biznesu rodzinnego. Na co dzień prowadzi kancelarią prawną, która świadczy obsługę prawną procesów sukcesji w firmach rodzinnych, obsługę procesów reorganizacyjnych i transakcyjnych. Obsługuje również prywatne polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa. Aktywnie działa na rzecz przedsiębiorczości rodzinnej w Polsce.

Jest pomysłodawcą i Przewodniczącą Komisji BCC dla Rodzinnych, Business Centre Club, która to jest platformą dla wymiany doświadczeń firm rodzinnych. Bierze aktywny udział w procesie projektowania przepisów regulujących i wspierających proces sukcesji w biznesie, jak ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej i ustawa o fundacji rodzinnej. Zainicjowała i przewodniczy pracom Zespołu ds. definicji firmy rodzinnej, w skład którego wchodzą przedstawiciele organizacji biznesowych i środowiska naukowego, przedstawiciele firm rodzinnych. Celem Zespołu jest ujednolicenie definicji firmy rodzinnej (zespół przyjął definicję w marcu 2022 r.) i uwzględnienie firm rodzinnych w badaniach statystyki publicznej prowadzonych przez GUS .

Jest mediatorką, ze szczególnym doświadczeniem mediacji w firmach rodzinnych. Autorka wielu publikacji związanych z firmami rodzinnymi i problematyką tych firm (Rzeczpospolita, Forbes, Nowy Kamieniarz, Parkiet, Relacje, Farmer, Portal Spożywczy). Współautorka komentarza do Kodeksu Spółek Handlowych wydawnictwa C.H. Beck (2014, 2017, 2019,2022) oraz Beck-online.

Skontaktuj się z nami: kancelaria@krysiklaw.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o sukcesji w biznesie? Wejdź na naszego bloga SUKCESja

Chcesz dowiedzieć się więcej o Kancelarii? Wejdź na KRYSIKLAW

Chcesz kupić wzory dokumentów sukcesyjnych lub pakiet konsultacji prawnych?  Przejdź do sklepu